Кількість
|
Вартість
|
||
|
Канальні кондиціонери: напівпромислове кліматичне обладнання
Кондиціювання приміщень з позиції ефективності та продуктивності не завжди можна реалізувати тільки з використанням настінних побутових кондиціонерів. Справа в тому, що вони спочатку розраховані на роботу в приміщеннях, в яких немає перешкод для поширення потоків повітря. Іншими словами, якщо ви хочете створити єдину кліматичну систему, скажімо у всіх кімнатах великої квартири, будинку, офісу або в окремих кабінетах будь-якої організації домогтися цього з використанням одного настінного кондиціонера неможливо. У таких ситуаціях є тільки два виходи: купити настінний кондиціонер в кожну кімнату або ж використовувати іншу систему кондиціонування.
Найбільш практичним і ефективним варіантом в тих випадках, коли потрібно формувати мікроклімат та зонувати простір, є покупка і установка канального кондиціонера.
Ключові особливості канальних кондиціонерів
Головні відмінності канального кондиціонера полягають в тому, що для кондиціонування приміщень його система не використовує відкриті внутрішні блоки. Для установки такого роду обладнання потрібен досить складний інженерний підхід, який виражається в формуванні вентиляційної мережі з виводом в кожне окреме приміщення вентиляційного виходу, через який і будуть надходити потоки повітря.
На практиці це виглядає наступним чином. Фахівці компанії детально вивчають план приміщення, після чого розробляють схему, на якій визначають місце установки внутрішнього блоку, а також формують мережу підведення до нього вентиляційних каналів.
Найчастіше внутрішній блок, який має відразу кілька виходів для підключення до нього вентиляційної системи, монтують в спеціальній ніші в стелі або окремому приміщенні.
В іншому установка канального кондиціонера ідентична звичайного побутового аналогу, оскільки також передбачає монтаж зовнішнього блоку з прокладкою і підключенням відповідних комунікацій.
Експлуатація канальних кондиціонерів
Для тих, хто надумав купити канальний кондиціонер, важливо розуміти, що на відміну від побутових настінних моделей, кондиціювання приміщень з використання вентиляційних каналів відбувається в єдиному температурному режимі. Іншими словами режим роботи кондиціонера буде єдиним для всіх приміщень. Ви не зможете також як в побутовій спліт-системі, регулювати роботу внутрішнього блоку під певний температурний режим в окремо взятій кімнаті. З одного боку це можна порахувати мінусом, з іншого боку, домогтися однаково комфортного мікроклімату в приміщенні з використанням окремих спліт-систем вам не вдасться. У будь-якому випадку, враховувати дану особливість канальних кондиціонерів вам необхідно.
У яких випадках краще купити канальний кондиціонер?
Насправді це суто індивідуальне рішення, але є пару рекомендацій, при яких розкладах доречна покупка саме канального кондиціонера:
- площа приміщення зонована і відділена стінами до самої стелі;
- необхідно зберегти гарний фасад, а не завішувати його «гірляндою» з зовнішніх блоків побутових спліт-систем;
- різна температура в приміщеннях для вас не пріоритет і вам буде комфортно з єдиним мікрокліматом у всіх кімнатах;
- вам потрібно кліматична техніка для всесезонного використання або альтернатива центральному чи індивідуального опалення;
І остання рекомендація, яку варто винести окремо, стосується ціни канальних кондиціонерів. Так, дійсно, сама техніка коштує дорожче звичайних побутових кондиціонерів, також буде потрібно провести дуже витратний процес по формуванню вентиляційної системи.
Однак, якщо підійти до питання з іншого боку, на практиці виявиться, що один канальний кондиціонер з потенціалом роботи на кілька приміщень, іноді коштує дешевше, ніж кілька побутових для такої ж кількості кімнат. З урахуванням ціни монтажу побутових спліт-систем окремо, з покупкою канального кондиціонера ви цілком виходите на ті ж гроші, до того ж отримуєте кращу естетику фасаду будинку і універсальну кліматичну систему.