Випереджаючи покупку кондиціонера кожному покупцеві непогано б ознайомитися з рекомендаціями або порадами в дусі - «як правильно купити кондиціонер».

Іноді це корисно, особливо в тих випадках, коли споживач «не в темі» і зовсім не розбирається в кліматичній техніці. У таких ситуаціях покупець досить часто переплачує або ж вибирає не зовсім ту модель кондиціонера, яка йому потрібна.

Так що ж важливо знати і враховувати перед тим, як купити кондиціонер в Києві?

Для яких завдань купується кондиціонер?

Головне питання, яке перед собою має поставити покупець - як часто і для чого він планує використовувати кондиціонер? Для цього йому слід врахувати, що сучасні настінні спліт-системи здатні виконувати ряд наступних завдань:

  • охолодження;
  • обігрів;
  • вентиляція;
  • осушення;
  • очищення повітря;

Однак, на повний перелік таких функцій здатні далеко не всі моделі. Тому, якщо ви плануєте використовувати кондиціонер тільки час від часу, частіше влітку і вас мало цікавлять завдання з обігріву або ж якісної очищенню повітря, ви можете сміливо собі купити бюджетну модель кондиціонера постійної продуктивності, розрахованого саме на таку експлуатацію. Як правило, подібного роду кондиціонери купують для квартир і будинків з індивідуальним опаленням, які знаходяться в хорошій зеленій зоні, вдалині від вулиць з насиченим трафіком.

У тому випадку, якщо вам необхідна багатофункціональна техніка, здатна не тільки охолоджувати, але і якісно обігрівати приміщення при низьких температурах, а також мати хорошу систему очищення повітря, рекомендуємо вибирати інверторні моделі кондиціонерів середнього і високого цінового діапазону. Установка кондиціонерів такого роду, як правило, відбувається в приміщеннях з центральним опаленням, щоб використовувати їх, коли опалювальний сезон ще не почався, або ж раптово закінчився. Також їх активно встановлюють в торгових павільйонах або магазинах без альтернативного джерела тепла, і в приміщеннях, які виходять на завантажені автомобільним трафіком вулиці, з метою очищення повітря.

Купити настінний кондиціонер виходячи із зазначених вище критеріїв, вигідно з кількох причин:

  1. Ви не переплачуєте за непотрібний вам функціонал і дорогі технології.
  2. Купуєте кліматичну техніку яка в точності відповідає вашим потребам.

Іншими словами, ви підходите до покупки раціонально, вміло розпорядившись бюджетом.

Однак при покупці кліматичної техніки виникає питання економічності, оскільки відомо, що інверторні кондиціонери економніше аналогів з постійною продуктивністю, резонно виникає питання - який тип настінного кондиціонера купити вигідніше?

Економічність роботи

Це досить делікатне питання, яке знову ж упирається в особливості експлуатації.

Тому скажемо так, якщо робота кондиціонера взимку і влітку має на увазі його безперервну експлуатацію протягом робочого дня, є сенс придбати інверторну спліт-систему. Для цього є ряд причин:

  1. Економія електроенергії дійсно значна (іноді до 40%).
  2. Менше навантаження на електромережу через більш плавну роботу, тоді як звичайні кондиціонери працюють ривками і з високими пусковими струмами.
  3. Стабільна підтримка температури.
  4. Режим теплового насоса.

З іншого боку, якщо включати кондиціонер ви будете, лише періодично в занадто спекотну жару або ж для обігріву приміщення пізньою осінню, звичайного кондиціонера вам буде більш ніж достатньо. Економія на споживання електроенергії в таких ситуаціях рідко виправдовує інвестиції в інверторні моделі, а значить переплачувати немає сенсу.

Тому робимо простий висновок, якщо експлуатація безперервна - вкладаємося і купуємо хороший побутовий кондиціонер, якщо немає - обходимося покупкою звичайного кондиціонера.

Як правильно визначити потрібну функціональність кондиціонера?

Тут слід враховувати те, де буде відбуватися установка кондиціонера. Якщо про ключові режими роботи ми розповіли вище, то тепер розглянемо базові другорядні функції:

  1. Нічний режим. Актуальний, якщо установка техніки відбувається в кімнатах відпочинку, скажімо спальнях або дитячих, де важливо щоб пристрій працював тихіше, а потоки повітря були менш насиченими. В цілому ж, подібним режимом обладнано більшість спліт-систем на ринку.
  2. Функція і самодіагностика. Перша функція дозволяє вам рідше проводити ревізію кондиціонера, а друга дозволяє техніці самій виправляти збої в роботі, перезавантажуючись зі збереженням всіх заданих параметрів. Спліт-системи з подібним функціоналом практично повністю автономні в роботі і не вимагають особливого догляду.
  3. Таймер. Якщо вам важливо, щоб до вашого приходу додому або в офіс, приміщення було готове до забезпечення зручності користування або відпочинку, функція таймера вам необхідна, оскільки дозволяє задавати кондиціонеру певний робочий часовий діапазон.
  4. Віддалене управління. По суті, це альтернатива таймеру, але з більш широкими можливостями. Актуальність її використання в тому, що ви можете включити або вимкнути кондиціонер, будучи в будь-якій точці світу, де є доступ до мережі. Зручно, якщо вам потрібно підтримувати температуру в будинку або в окремій кімнаті під час тривалої відсутності.

Питання дизайну

Рекомендації до покупки кондиціонера з урахуванням стилістики, це складне завдання, що вимагає індивідуального підходу. Єдине, що можна відзначити для тих, хто шукає кліматичну техніку оригінального зразка, це те, що на ринку присутні так звані дизайнерські кондиціонери з оригінальним кольором, формою і функціоналом. Деякі з дизайнерських кондиціонерів і зовсім зроблені у формі картин, що може стати вдалим елементом концепції якогось інтер'єру, де потрібно приховати громіздкі внутрішні блоки декоративним елементом.

Працюйте виключно з професіоналами

Ймовірно найважливіша рекомендація при покупці кондиціонера, це співпрацювати з профільними компаніями, які займаються виключно кліматичної технікою. Тільки тут ви зможете отримати якісну продукцію, і що ще більш важливо професійний монтаж, від якого залежить подальша коректна експлуатація вашого кліматичного обладнання. Тому, якщо ви надумали купити кондиціонер в Києві, звертайтеся до надійних постачальників, які здатні запропонувати гарантію на кондиціонери і провести правильну установку техніки.