Установка кондиціонера: основні варіанти і правила монтажу

В процесі покупки кліматичного обладнання, як і при виборі будь-якої іншої техніки, особливо тієї, що вимагає стаціонарної установки, є певні правила і етапи виконання робіт. Тому, якщо ви надумали купити кондиціонер, то перед оформленням замовлення вам необхідно ознайомитися з деякими аспектами того, як взагалі відбувається процес покупки і установки даного обладнання.

Відразу обмовимося, що мова піде про встановлення побутових кондиціонерів, іншими словами настінних спліт-систем. Саме вони є найбільш затребуваною категорією кліматичного обладнання на ринку України, тому доцільно розглядати основні етапи і правила монтажу, на їх прикладі.

Варіанти установки кондиціонерів

Монтаж кондиціонерів традиційно має два основні варіанти: в один або два етапи.

Одноразова установка (в один етап)

Для такого роду установки кондиціонерів повинні бути вагомі причини, найчастіше замовники намагаються уникати одночасного монтажу по ряду причин.

Монтаж кондиціонерів в один етап проводиться в тих випадках, коли кліматичне обладнання терміново необхідно. Установка передбачає виконання всього обсягу робіт по установки за раз, тобто кондиціонер встановлюється і вводиться в експлуатацію в той же день. Роботи включають пророблення отворів в стіні для закладки комунікацій, монтаж зовнішнього і внутрішнього блоку спліт-системи, заправку фреону і в кінцевому підсумку запуск пристрою в роботу.

Потрібно розуміти, що всі ці роботи проводяться поверх внутрішньої обробки приміщень, від чого страждають, наприклад, поклеєні на стіні шпалери або декоративна штукатурка. Бригади професійних майстрів, звичайно ж, намагаються мінімізувати збиток від проведених робіт, але сам по собі факт того, що в стіні доводиться робити отвір, а іноді і руйнувати стіну для закладки магістралі, говорить про те, що вберегти вже зроблений ремонт досить проблематично.

Тому більшість клієнтів намагається уникати подібного варіанту, вдаючись до нього тільки в крайніх випадках. Установку в один етап найчастіше проводять там, де внутрішні роботи приміщень вже закінчені або ж найближчим часом їх ремонт не передбачається, а кондиціонер необхідний вже зараз.

Основні мінуси монтажу в один етап:

  • монтажні роботи проводяться поверх оздоблювальних робіт;
  • немає можливості акуратно приховати фреонопроводов, тому його закривають грубим коробом;
  • обмеженість варіантів установки внутрішнього блоку;
  • неакуратне підключення кондиціонера до мережі, яке часто доводиться реалізовувати через подовжувач, оскільки розетка для пристрою в місці установки не передбачена.

З плюсів варто виділити, мабуть, те, що кондиціонер вводиться в експлуатацію відразу ж, в день монтажу.

Установка в два етапи

Даний варіант монтажу є найбільш практичним і привабливим. Подібний формат робіт пропонує будь-яка поважаюча себе компанія, яка професійно займається продажем і установкою кондиціонерів в Києві.

Якщо ви надумали купити настінну спліт-систему, рекомендуємо саме двоетапну установку.

Монтаж кондиціонера в два етапи передбачає те, що основні роботи по закладці комунікацій спліт-системи, включаючи установку зовнішнього блоку, ви проводите на етапі ремонту приміщення. Іншими словами, спочатку припускаєте наявність кліматичної техніки в будинку, квартирі, офісі або магазині, і проводите відповідні роботи.

На першому етапі установки кондиціонера, фахівці проводять всі «брудні» роботи:

 

  • свердління і штроблення стін;
  • установка кронштейнів та самого зовнішнього блоку;
  • закладка комунікацій і виведення їх для підключення внутрішнього блоку;

Після чого в приміщенні відбуваються все оздоблювальні роботи, які передбачає його ремонт, аж до поклейки шпалер або нанесення дорогою декоративного оздоблення стін.

На другому етапі монтажу кондиціонерів, фахівці тільки підключають внутрішній блок, заправляють спліт-систему холодоагентом і запускають її в експлуатацію.

В результаті у клієнта виходить акуратно встановлений на стіні кондиціонер, без видимих ​​комунікацій, коробів і неакуратно забитих отворів в стіні.

Важливо відзначити те, що перед установкою внутрішнього блоку необхідно підвести електричне підключення для кондиціонера, вивівши його в якості розетки або ж прихованої проводки до внутрішнього блоку.

Основні плюси установки в два етапи:

  • приховані комунікації;
  • акуратна установка внутрішнього блоку, розташування якого в інтер'єрі можна обіграти як завгодно;

Недоліків даного варіанта установки практично немає.

Правила монтажу кондиціонерів

Основні правила стосуються коректного розташування зовнішнього і внутрішнього блоків кондиціонерів.

Наприклад, якщо ви встановлюєте кондиціонер на фасаді історичної будівлі, ви повинні віддавати собі звіт, що зовнішнім блоком ви можете зіпсувати його зовнішній вигляд. Тому по можливості найкраще зовнішні блоки встановлювати зі зворотного боку фасаду, на даху або в будь-якому іншому місці, де їх можна приховати. Це особливо актуально, якщо ви зібралися купити кондиціонер в Києві, де досить багато історичних або просто красивих фасадів.

Також не слід встановлювати зовнішні блоки занадто близько від дерев або чагарників, оскільки опадає листя може проникнути в компресор.

Ще одна рекомендація стосується того, що зовнішній блок повинен бути встановлений так, щоб до нього був легкий доступ для обслуговування і дозаправки фреоном. Це в майбутньому заощадить вам час і гроші.

Що стосується правил установки внутрішніх блоків, то тут слід враховувати, що на шляху потоків повітря, які формує кондиціонер не повинно бути перешкод у вигляді предметів меблів, а також потоки не повинні бути спрямовані в те місце, де подовгу бувають люди.

Кондиціонери працюють на обсяг, задаючи мікроклімат у всьому приміщенні, тому розраховувати установку внутрішнього блоку потрібно таким чином, щоб він працював ефективно, не доставляючи нікому дискомфорту.

Запам'ятайте, що пік холодного повітря від кондиціонера зосереджений в кількох метрах від його жалюзі, після чого він розсіюється. Тому формуйте ергономіку приміщень виходячи з цих параметрів.

Ще одне правило монтажу - ніколи не відкладайте установку кондиціонера, якщо задумали обладнати своє житло або робочі приміщення кліматичної технікою.

Монтаж кондиціонера можна проводити буквально в будь-який час року. Відкладаючи його до початку сезону повальної зацікавленості в установці кондиціонерів, ви ризикуєте нарватися на довге очікування приїзду майстрів. Справа в тому, що в Києві купити кондиціонер не проблема, але ось бригади професійних монтажників починаючи з ранньої весни, можуть бути завантажені з «повною», а їх робота розписана на кілька днів або тижнів вперед. Щоб не стояти в довгій черзі очікування приїзду фахівців, подбайте про монтаж заздалегідь, особливо якщо передбачається установка в два етапи. В такому випадку ви не тільки заощадите час, а й отримаєте можливість користуватися кліматичним устаткуванням, коли це найбільш необхідно.